Zpět na začátek poradny |

Seznam dotazů:
Zobrazených 1-10 z celkově 46 záznamů.
Téma:

Jaký je správný postup při vykazování hodin v pracovních výkazech evropských projektů ve státní svátek? Jaký je rozdíl u pracovní smlouvy, DPP, DPČ?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 01. pracovní poměr; 02. vznik, změna, skončení pracovního poměru a odstupné; 06. dohoda o provedení práce; 07. dohoda o pracovní činnosti; 08. pracovní doba a doba odpočinku; 10. odměňování;
Téma:

Jaký je nejvyšší možný úvazek v evropských projektech?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 01. pracovní poměr; 02. vznik, změna, skončení pracovního poměru a odstupné; 06. dohoda o provedení práce; 07. dohoda o pracovní činnosti; 08. pracovní doba a doba odpočinku;
Téma:

Mám jako ředitel příspěvkové organizace hmotnou zodpovědnost za hospodaření organizace? Jaká je právní úprava v této oblasti?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 01. pracovní poměr; 15. náhrada škody a jiné náhrady;
Téma:

Byl jsem odvolán z místa ředitele příspěvkové organizace, na které jsem byl jmenován. Mám nárok na odstupné a v jaké výši? Zůstanu dále v organizaci zaměstnán a na jaké pozici? Jaký je správný postup zaměstnavatele?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 01. pracovní poměr; 02. vznik, změna, skončení pracovního poměru a odstupné; 12. překážky v práci;
Téma:

Popište prosím podrobně s příklady, jaké jsou možné zákonem povolené kombinace úvazků na pracovní smlouvu (PS), DPČ, DPP.
Je rozdíl v tom, jestli je člověk zaměstnán v projektu či ne?
Může mít zaměstnanec dle zákoníku práce např. toto složení úvazků:
úvazek 0,5 na PS zaměstnavatel A
úvazek 0,5 na DPČ zaměstnavatel A
úvazek 0,5 na PS zaměstnavatel B
úvazek 0,5 na PS zaměstnavatel B
DPP u zaměstnavatele C
Jaké jsou nejvyšší přípustné kombinace a hodnoty? Zvažte prosím co nejvíce možností. Jaký je výklad dle Zákoníku práce?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 01. pracovní poměr; 02. vznik, změna, skončení pracovního poměru a odstupné; 06. dohoda o provedení práce; 07. dohoda o pracovní činnosti;
Téma:

Fyzická  osoba zaměstnává zaměstnance. Od 1. 9. 2013 se mění na spol.s r. o. Jak to bude se zaměstnanci? Odejdou k 31.8. dohodou a 1. 9. je přijme s. r. o.? Nebo se v pracovní smlouvě udělá jen dodatek? Převádí se jim dovolená do nové firmy?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 02. vznik, změna, skončení pracovního poměru a odstupné;
Téma:

Zaměstnanci dostali výpověď z pracovního poměru podle § 52 písm. a) zákoníku práce s nárokem na odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku – z důvodu ukončení činnosti provozovny, tedy z organizačních důvodů. Výpověď zaměstnanci převzali v květnu , tzn. pracovní poměr na základě výpovědi dané zaměstnavatelem končí  31. 7. 2013. V měsíci červnu však bylo rozhodnuto, že činnost provozovny nebude ukončena. Zaměstnancům, kteří obdrželi výpověď z organizačních důvodů, bylo zasláno odvolání výpovědi z pracovního poměru s tím, že pokud nebudou souhlasit s odvoláním výpovědi, zůstávají právní účinky výpovědi zachovány.

Za zaměstnance, kteří nesouhlasí s odvoláním výpovědi a tudíž k 31. 7. 2013 skončí, budou přijati noví zaměstnanci.

Zajímalo by mne, zda u zaměstnanců, kteří nebudou souhlasit s odvoláním výpovědi, se na takto ukončené pracovní poměry bude pohlížet jako na ukončení podle § 52 písm. a) zákoníku práce - z organizačních důvodů.  Bude jim vyplaceno odstupné podle § 67 zákoníku práce (tzn. z odstupného se nebude odvádět sociální a zdravotní pojištění), i když nedojde k ukončení činnosti provozovny?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 02. vznik, změna, skončení pracovního poměru a odstupné;
Téma:

Zaměstnanec, dělník na stavbě, se na mne domáhá náhrady škody na věcech, které se mu ztratili z jeho skříňky v převlékárně. Kromě šatstva na mne požaduje i náhradu za svůj snubní prsten a za zlatý náhrdelník, který koupil manželce k Vánocům a měl jej ve skřínce dočasně uschován. Musím mu kromě oblečení zaplatit i ten prsten a náhrdelník?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 15. náhrada škody a jiné náhrady;
Téma:

Se zaměstnancem byla uzavřena dohoda o odpovědnosti za ztrátu svěřených věcí, konkrétně se jednalo o profesionální fotoaparát v hodnotě 80.000,- Kč. Zaměstnanec při autonehodě, kterou způsobil, zmíněný fotoaparát zničil tak, že jeho oprava je nemožná, respektive by přesahovala náklady na nový. Můžu po zaměstnanci požadovat úhradu v plné výši, když mi místo foťáku vrátil jen hromádku šrotu?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 15. náhrada škody a jiné náhrady;
Téma:

Zaměstnavatel, který mi původně přislíbil dočasně poskytnout jednoho ze svých zaměstnanců, mi oznámil, že bude souhlasit s dočasným přidělením jenom tehdy, pokud mu za to uhradím určitou částku. Mohu na jeho podmínku přistoupit nebo bych tím porušil zákon?

Zobrazit odpověď

Klíčová slova: 01. pracovní poměr; 10. odměňování; 11. náhrady výdajů v souvislosti s výkonem práce;
Zobrazených 1-10 z celkově 46 záznamů.

Vložit dotaz